שמיכת פוך

כשהחורף מגיע אין יותר כיף מאשר להתכרבל תחת הפוך וליהנות מחימום איכותי, בין אם זה במיטה בחדר השינה או מול הטלוויזיה בסלון. שמיכות פוך הן מוצר צריכה בסיסי היום כמעט בכל בית בישראל בזכות איכות החימום הגבוהה שלהן והעובדה שיחד עם זאת הן אינן כבדות וקלות לשימוש. רוצים להשתדרג בשמיכת פוך איכותית ומחממת לקראת החורף הקרוב? הנה כמה טיפים לבחירת שמיכת פוך לחורף שכדאי לכם לקרוא:

שמיכת פוך

מה יש בפנים?

יש פרמטרים שונים לבחירת שמיכת פוך שניגע בכולם בהמשך אך הדבר החשוב ביותר בבחירת שמיכת פוך הוא מילוי השמיכה. כיום יש מגוון רחב של מחירים לשמיכות פוך וזאת משום שמילוי השמיכה הוא זה הקובע את המחיר וכאשר מדובר במילוי סינטטי או מילוי מהול, המחיר יכול לרדת אך כך גם איכות השמיכה. ככלל, השמיכה תהיה הן קלה יותר והם מחממת יותר כאשר המילוי איכותי יותר ומורכב בעיקר מפלומה, בשילוב של עד 30% נוצות. ישנם כמה סוגי מילויים המבוססים על פלומת ונוצות אווז, ברווז ומילויים סינטטיים וכאן חשוב לבחור שמיכה שלא תהיו אלרגיים אליה אפילו במחיר של וויתור על איכות חימום.

התפר והריפוד

עוד אלמנט חשוב לקביעת איכות שמיכת הפוך הוא התפירה. שיטת הפעולה של שמיכת הפוך היא חימום על ידי בידוד תרמי אזורי. כולנו מכירים את זה ששמיכת הפוך שלנו מאבדת צורה, לא מחממת באופן אחיד בשל מילוי שהתפזר בצורה לא אחידה בשמיכה וכדומה. תפר חזק ויציב בצורות אחידות, בין אם ריבועים או גלים, העיקר שיהיה איכותי, יעזור לכם להאריך את חיי השמיכה ולשמור על חימום אחיד לאורך ולרוחב כל הגוף בלילות הקרים. לגביי הריפוד בדקו אם מדובר בריפוד סינטטי או טבעי עשוי משי או כותנה ומה איכות האריגה כאשר צפיפות גבוהה יותר, עדיפה.
במידה ורואים כי התפירה נפרמה חשוב מאוד לתקן את שמיכת הפוך במהרה.

רמת החימום

שמיכות פוך מגיעות ברמות שונות של חימום. רמת החימום נקבעת כמובן על ידי איכות המילוי בעיקר והיא מאונדקסת בדרך כלל לפי רמות החל מ-1 ועד 6 כאשר מידה אחת מייצגת את השמיכה בעלת כושר החימום הנמוך ביותר וכן הלאה. ישנן שמיכות פוך המוגדרות כשמיכות פושרות, שמיכות חמימות, שמיכות חמות וכו'. ניתן להשיג שמיכת פוך בכל הרמות. כאן חשוב לבחור שמיכה שמצד אחד תעשה את העבודה אך מצד שני לא תחמם יתר על המידה. כולנו מכירים את זה שהשמיכה פשוט מחממת מדי אך מצד שני בלי שמיכה, קר מדי. ישנן שמיכות פוך המוגדרות לקיץ ויש לחורף, התייעצו עם המוכר וקבלו את הנתונים לפני הרכישה.

מחיר, מותג ועוד

אפשר להשיג היום שמיכות פוך נהדרות במחירים זולים מאוד יחסית לעלות שמיכת פוך שהייתה נהוגה בעבר. כאן חשוב לבדוק את השמיכה הייטב, לברר מה טיב המילוי, מה איכות התפר והריפוד, האם יש אחריות ועוד.

לסיכום,

שמיכת פוך היא הנאה גדולה בחורף וכדאי להשקיע זמן, מחשבה ותקציב בבחירת שמיכת פוך איכותית שתאהבו ותתאים לכם מכל הבחינות: גודל, סוג, מראה, תחושה וכו'. שווה להשקיע על מנת ליהנות משמיכת פוך איכותית שהריי היא החברה הכי טובה שלנו בלילה קר לשינה ערבה וחלומות מתוקים. בחירה טובה ומוצלחת ולילה טוב.