5 טיפים לעיצוב חדר ילדים מוצלח

חדר ילדים משמש למגוון רחב של צרכים. זה המקום שאליו הילדים מגיעים כדי להירגע, הוא מסייע להם להתפתח ולהתבגר ויש לו גם משמעות חברתית. כל זה מציב רף אתגר גבוה עבור הורים שמעוניינים לעצב את החדר וכדאי להם לדעת מאיפה להתחיל:

  1. בחרו מיטה לפי גיל הילד

הכי קל להתחיל לתכנן חדרי ילדים מעוצבים עם רהיטי חובה בסיסיים כמו מיטה. את המיטה בוחרים לפי גיל הילד אך במבט קדימה. במילים אחרות, המיטה אמורה להתאים לגיל הנוכחי של הילד אולם היא אמורה לשמש אותו עוד מספר שנים לפחות. בחירה של המיטה לפי גיל הילד תסייע לו לגדול בצורה נכונה ותעניק לו את התמיכה האורטופדית שלה הוא זקוק.

  1. השתמשו בארון וארגז משחקים כפתרונות אחסוןעיצוב חדר ילדים

פתרונות אחסון הם הסוד האמיתי של חדרי ילדים מעוצבים. כל הורה יודע שלילדים יש נטייה להימנע משמירה על סדר בחדר השינה שלהם, אבל בעזרת פתרונות אחסון ניתן להקל עליהם. כל מה שצריך לעשות הוא להציב מספר מתאים של פתרונות אחסון ולשלב ביניהם. אפשר למשל להשתמש בארון בגדים כפתרון אחסון עבור צעצועים שלא נמצאים בשימוש, או לעודד את הילדים לבחור ארגז משחקים נפתח שבו הם ישמרו את הצעצועים שסיימו את תפקידם.

  1. שלבו בין צבע הקירות, וילונות וטפטים

העיצוב של חדר הילדים מושפע כמובן מהצבעים של הקירות. אפשרות אחת היא לצבוע את הקירות בגוונים בהירים שמועדפים על הילד כמו צהוב ותכלת, ואפשרות שנייה היא לשלב בין וילונות וטפטים. היתרונות של וילונות וטפטים הם שניתן להשתמש בהם על מנת לשנות בצורה דרמטית את המראה של חדר הילדים בלי לשאת בהוצאות גבוהות. החלפת וילונות או טפטים לא דורשת השקעה כספית גבוהה והורים יכולים לבצע אותה יחד עם הילדים כחלק מפעילות משפחתית משותפת.

  1. בדקו אפשרות להוספת שטיח

כדאי להורים לבדוק אפשרות להוספת שטיח עבור עיצוב חדרים שונים ברחבי הבית.. שטיח הוא אלמנט דקורטיבי זמין, נעים ואסתטי עם יתרונות רבים. השטיח הופך את חדר הילדים לחמים בחורף והוא חוסך את הצורך בהפעלת אמצעי חימום מסוכנים. בתקופת הקיץ השטיח משמש את הילדים כדי ללכת יחפים בחדר והוא גם מקל על ניקיון. עם זאת, מומלץ לוודא שהשטיח אכן מיוצר מחומרים שמתאימים לחדרי ילדים וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע. אפשר לשאוב השראה לגבי הבדלים בין סגנונות עיצוב של שטיחים לחדרי ילדים ולהגיע לאולמות התצוגה כדי לתת לילדים להביע את דעתם.

  1. הציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות

חדר ילדים מוצלח הוא כזה שנעים ובטוח לשהות בו לאורך זמן. כדאי לקחת בחשבון את החשיבות של החדר עבור הילד ואת תחושת הביטחון שהוא אמור להעניק לו, לכן גם מבחינת ההורים כדאי להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. בטיחות באה לידי ביטוי באלמנטים הבאים:

  • בחירת פתרונות אחסון, רהיטים או מיטה שעומדים בסטנדרטים מחמירים
  • השוואה בין מוצרים לפי יצרנים ומפרט טכני ולא רק לפי מחיר
  • קבלת המלצות מאנשי מקצוע
  • בחירת ריהוט לפי מידות החדר

בשורה התחתונה, ככל שהחדר יהיה בטיחותי ונעים יותר עבור הילד, כך גם להורים יהיה קל להתמודד עם גיל ההתבגרות ועם התהליכים הנלווים.