תולעים ברהיטי עץ

Ttunnel in pine tree wood with larva pestתולעים ברהיטי עץ? כך תמנעו מתולעים לאכול לכם את הרהיטים

אם יש לכם רהיטי עץ בבית, אתם בוודאי יודעים שהם ניצבים, תרתי משמע, בסכנה מתמדת. עץ הוא המאכל האהוב ביותר על תולעים, ואם הן תמצאנה את הדרך אל ביתכם – יכול להיות שביום בהיר (או לא כל כך בהיר) אחד, תמצאו את הרהיטים שלכם עם "ביסים" קטנים, שעם הזמן יהפכו ליותר ויותר גדולים.

כדי להימנע ממצבים לא נעימים כאלה, אשר מלבד העובדה שלא כל כך נעים לראות רהיט שבו השקעתם את מיטב כספכם נאכל על ידי תולעת, גם לא כל כך נעים לארח אנשים ליד שולחן שנאכל על ידי תולעים, אנחנו מביאים לכם את המדריך המלא למניעת הגעתם של היצורים הלא כל כך נחמדים האלה, ואם הם כבר הצליחו להגיע – תוכלו להיעזר במדריך שלנו להדברתם.

דרכים למניעה

תולעי העץ הן תולעים שחיות בתוך העץ עצמו, כך שהן יכולות להגיע אליכם הביתה אם רכשתם רהיטים מעץ. לכן, הדרך הטובה ביותר למנוע את הגעתן הביתה, היא לרכוש רהיטי עץ רק ממקום מסודר ומהוגן, אשר יכול לספק לכם התחייבות לא רק בעל פה אלא גם בכתב – שהעץ שממנו מיוצרים הרהיטים עבר אימפרגנציה, היינו – חיטוי מקצועי ויסודי, שתפקידו למנוע מחרקים וממזיקים את האפשרות להמשיך להתקיים בתוכו.

רכישה של רהיטים ממקום כזה אמנם לא יכולה להבטיח במאת האחוזים את אי הימצאותן של תולעים, אולם היא מפחיתה את הסיכוי לכך בעשרות אחוזים.

הדברת תולעי עץ

אם בכל זאת אתם מבחינים בחורים קטנטנים ברהיטים או בנסורת עץ שמונחת פתאום לצדם, ו/או אם אתם שומעים קולות חשודים מתוך העץ עצמו – כנראה ש"זכיתם" לביקורן של תולעי העץ. במקרה זה יש רק דרך אחת לומר להן שלום לצמיתות, והיא פנייה אל מדביר מוסמך המתמחה בתחום של הדברת תולעי העץ.

תחום זה של הדברת תולעים הוא תורה בפני עצמה, המחייבת הסמכה נפרדת, שכן היא כרוכה בשימוש בגז שעלול להיות מאוד מסוכן אם לא עושים בו שימוש נכון. ראשית – הרהיט הנגוע חייב להיות מופרד לחלוטין משאר רהיטי העץ המצויים בבית, על מנת למנוע אפשרות של מעבר של תולעים לרהיטים נוספים; שנית – רצוי מאוד שההדברה עצמה תתבצע באתר החברה המדבירה ולא בביתכם, משום שכאמור מדובר בגז שעלול להיות מסוכן, בעיקר אם בבית יש אנשים מבוגרים ו/או ילדים שמערכת החיסון שלהם חלשה יותר, כמו גם חיות מחמד. אם אין ברירה וחייבים לבצע את ההדברה בבית, יש לדאוג לכך שהמדביר יבצע אותה בחדר נפרד אטום לגמרי, ולהתפנות מהבית לפחות למספר ימים.

ההדברה מתבצעת באמצעות קפסולות של גז כימי רעיל, שלוקח להן זמן להתפרק ולהוציא את כל החומר, ולכן יש חשיבות מכרעת להישארות של כמה ימים מחוץ לבית, ולחזרה אליו רק לאחר שהוא מאוורר לחלוטין ושטוף.

לכן, אם אתם חושדים שתולעי העץ הגיעו לבקר, פנו רק אל מדביר המוסמך לבצע הדברה של מזיקים אלה, ונהגו בדיוק על פי ההנחיות. בהצלחה!