5 טיפים לשיפוץ יעיל וזול של הבית

שיפוץ הבית הינו הזדמנות ליצור שינוי מהותי בחיינו

יש רבים הסוברים כי מהותו של בית, או דירה נעוצה בהיותו מקום לישון בלילה. לדידם, אין כל חשיבות ליופיו של הבית, והשימוש בו הינו פונקציונלי ותו לא, ללא כל משמעות נפשית מעבר לכך. למרות דעה זו, הסברה הרווחת בקרב חוגים רחבים בקרב האוכלוסייה הינה כי משמעות הבית הינה רבה מאוד מבחינה נפשית. פסיכולוגים רבים משקיעים מאמצים נרחבים בפיצוח החשיבות העצומה של המושג בית כמרחב בטוח, מגן ומקבל. שיפוץ הבית לכן, מאפשר לנו לעשות שינוי מהותי בחיינו, ולהשפיע על עצמנו לצרכים שונים. התגברות על משברים קטנים באמצעות שינויים קלים בבית מאפשרת לנו לעבור הלאה ביתר קלות, ומונעת התבוססות מיותרת בצער או בחוויה הקשה. המגבלה העיקרית העומדת בפני החפצים לשפץ את ביתם, כוללת את המחיר ואת הזמן והמאמץ אשר יש להשקיע בכך.

להלן מספר טיפים אשר יהפכו את שיפוץ הבית ליעיל וזול ביותר

כאמור, המאמץ והקושי הינם שני הגורמים אשר עומדים פעמים רבות בפני שינוי ושיפוץ ביתנו. למרות זאת, ישנם מספר אמצעים אשר יכולים להפוך את עבודת השיפוץ לקלה ומהנה הרבה יותר, בין אם אתם מבצעים את הפרויקט באופן עצמאי או תוך שימוש בחברה מקצועית:

שיפוץ בבית

  • שימוש בכלי עבודה איכותיים – שימוש בכלים מתאימים יכול להפוך עבודה של שעות לעניין של דקות ספורות. למרות המחיר הגבוהה של חלק מן הכלים, דברים כגון סולם פיברגלס אשר הינו קל ביותר אך חזק, הינם אמצעים חסכוניים ומשתלמים.
  • קניית חומרי גלם – חשוב לרכוש חומרי גלם כגון אריחים ישירות מהספק, ולא דרך מתווכים.
  • היוועצות בבעלי מקצוע – לפני ביצוע שינויים מרחיקי לכת, מומלץ להיוועץ במומחים על מנת למנוע נזקים.
  • איסוף מידע על הבית עצמו – פרטים כגון סוג הקיר, אופי הצנרת וכדומה עשויים להיות רבי חשיבות לקראת ביצוע שיפוץ.
  • השאלת כלים מחברים ומכרים –  כלי עבודה, סולם פיברגלס וכדומה ניתנים להשאלה מחברים, וכל תיחסך רוב עלות השיפוץ

יש לרכוש את כלי העבודה והציוד מחברה המתמחה בנושא

כלים וציוד כגון סולם פיברגלס או מקדחות, נבדלים זה מזה באיכותם. הקפידו לרכוש אותם באיכות הגבוהה ביותר, על מנת למנוע נזק ולאפשר שיפוץ קל ומהיר.