5 דברים שצריך לעשות לפני שמחדשים ריהוט

חידוש ריהוט יכול לשנות לחלוטין את המראה של חלל הפנים, ולבוא על חשבון שיפוץ כללי ויקר. בנוסף, רבים מעדיפים דווקא לנצל את תקופת השיפוץ על מנת לערוך שינויים מאסיביים ולחדש ריהוט ישן. הדבר החשוב ביותר הוא לבצע הכנות מקדימות, וכך להבטיח מיצוי מלא של הפוטנציאל. במילים אחרות, הנה 5 דברים שכל אחד חייב לעשות לפני שהוא מחדש ריהוט בבית או בעסק:

1. להוסיף בידוד תרמי לקירות

בידוד תרמי לקירות הוא פתרון אידיאלי עבור מי שרוצה להכין תשתית לחידוש ריהוט. ראשית, בידוד תרמי לקירות יוצר איזור נעים ומונע היווצרות לחות המזיקה לריהוט לאורך זמן. שנית, בידוד תרמי לקירות אינו פוגע במראה הדקורטיבי והאסתטי של החלל. אף אחד לא יכול לזהות שמדובר על קירות מבודדים מבחינה תרמית, אקוסטית או גם וגם. הבידוד מתאים לחדרי סלון גדולים ומרווחים, למטבחים עם דלת יציאה וחלונות או לחדרי שינה. לא משנה באיזה סוג של ריהוט מחודש בוחרים או איך מצפים את הקירור, הבידוד חייב לעמוד בראש סדר העדיפויות.

2. להגדיר צרכים ומסגרת תקציב

בידוד תרמי לקירותאל תתחילו בחידוש הריהוט לפני שהגדרתם צרכים ומסגרת תקציב. זכרו, כי שיפוץ של הבית נוטה להתחיל מנקודה אחת ברורה וקבועה, אך הוא עלול להסתיים במקומות חדשים ולא צפויים. מנעו מראש את עוגמת הנפש והתייעצו עם אנשי מקצוע לגבי צרכים אישיים, צרכי המשפחה ומסגרת התקציב העומדת לרשותכם.

3. לקחת מידות

לפעמים הפעולות האלמנטריות ביותר הן אלו שמונעות חידוש יעיל של הרהיטים בבית או בעסק. רגע לפני שאתם בוחרים צבע או סגנון עבור הרהיטים המחודשים, קחו מידות, וודאו כי הן מתאימות לריהוט המיועד. זכרו להשאיר מספיק מקום עבור אמצעי ריהוט חדשים, אביזרים משלימים ופתרונות דקורציה כמו שטיחים, טפטים, חיפוי קירות וכדומה.

4. לבדוק מה כוללות עבודות שיפוץ רהיטים

אפשר לחדש רהיטים באמצעות מספר עבודות שיפוץ בסיסיות. לאחר יישום בידוד תרמי לקירות ניתן להחליף ריפוד או מזרנים לכורסאות וספות, לצבוע מחדש את רהיטי העץ ולבצע תיקוני נגרות. גם החלפת פרזול או שחזור חלקים חסרים יעניקו לבית מראה מחודש ומרשים. השתמשו בעבודות הללו בצורה נכונה, ובצעו אותן בסבלנות על מנת להגיע לרמת שיפוץ נאותה.

5. להתייעץ עם מעצב פנים

במידה ואתם מתכוונים לחדש את כל הריהוט ובמקביל גם לשפץ את הבית או העסק, השקיעו בהתייעצות עם מעצב פנים ולא תתחרטו. מעצב יכול להמליץ לכם על פתרונות ריהוט חדשים ולחשוף אתכם אל מערכת שיקולים שלא הכרתם. זכרו, כי מעצב פנים הוא איש מקצוע לכל דבר. התייעצות איתו לא מהווה פריבילגיה, אלא מעידה על הצורך והרצון שלכם בפעולות חידוש אטרקטיביות. ערבו מעצב פנים מוקדם ככל האפשר, וכך תוכלו גם לחסוך בהוצאות לא רצויות.