5 דברים חשובים שיש לזכור לפני שמתחילים לשפץ את הבית

החלטתם שהמראה של הבית הישן כבר לא מתאים לכם, ואתם עומדים בפני תהליך שיפוץ אשר יהפוך את הבית שלכם למשהו אחר לגמרי? מצוין! על מנת להפוך את הבית שלכם לפונקציונאלי, ומתאים לבני הבית בדיוק כפי שאתם רוצים אותו חשוב מאוד להקפיד על כמה דברים חשובים לפני שמתחילים לשפץ או לחדש רהיטים. מבולבלים? המאמר הבא יענה לכם על כל השאלות.

פרמטרים חשובים לתכנון

בבואכם לשפץ את הדירה או הבית ישנם מספר פרמטרים חשובים כמו בידוד תרמי, תאורה, מיזוג ועוד אשר דורשים תכנון מראש.

  • שמירה על בטיחות: בראש ובראשונה, עוד לפני שאתם שוברים אפילו לבנה אחת, חשוב מאוד שתוודאו כי הקבלן איתו אתם עובדים מקפיד על כל כללי הבטיחות. תאונות עבודה עשויות לקרות בכל רגע נתון, ובניגוד למה שרבים חושבים האחריות חלה לא רק על הקבלן, אלא גם על בעל הנכס.
  • תוכנית עיצובית של החדרים השונים: חשוב מאוד שתשבו עם אדריכל או מעצב פנים, ותתכננו תוכנית עיצובית של כל חלקי הבית. איך ינוצל כל חלל בחדר, איפה ימוקמו הרהיטים השונים, איזה חלק בבית יהיה מיועד לסלון, לחדר השינה ולחדרי הילדים ועוד.
  • תכנון של התאורה: תכנון התאורה בבית הוא פרט חשוב ביותר לפני שמתחילים את תהליך השיפוץ גופי תאורה שונים מצריכים הנמכה של התקרה וחפירה של תעלות מיוחדות, על מנת להסתיר את החוטים השונים, ורצוי שהקבלן ידע לבצע הכנות אלו מראש.
  • תכנון של אמצעי המיזוג: מיזוג מרכזי או מיני מרכזי בכל הבית מצריך חפירה של תעלות שונות בקירות לצורך מיקום התעלות. לכן, יש צורך לתכנן ולהחליט על אמצעי המיזוג קודם.

בידוד תרמי לשמירה על פרטיות

בידוד תרמיאחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לחשוב עליו לפני שמשפצים את הבית הוא בידוד תרמי. זו היא שכבה של חומרים מבודדים אשר מותקנת בקירות על ידי קבלן השיפוצים, ולה שני יתרונות עיקריים:

  • בידוד חום: שכבת הבידוד הזו מונעת מחום לברוח דרך קירות הבית בקלות החוצה אל הסביבה הקרה, ושומרת את הבית חמים ונעים גם בימים הקרים של החורף.
  • בידוד רעשים: שכבת בידוד זו מונעת מעבר של רעשים ביו חדרי הבית השונים, ובכך יוצרת סביבת מחיה פרטית לכל אחד מבני הבית.

שכבת בידוד תרמי יכולה לתרום רבות להתנהלות הנוחה והנעימה של כל אחד מבני הבית השונים בחדרו, ויכולה לחסוך כסף רב על הוצאות החימום השונות. התקנה של שכבת בידוד זו צריכה להיעשות עוד בשלבים הראשונים של השיפוץ. לכן, אם אתם מעוניינים בהקמתה חובה גליכם ליידע את קבלן השיפוצים על העניין מראש.

תכנון נכון לחיסכון

תכנון נכון של תהליך השיפוץ, והאלמנטים השונים שיכנסו במהלך השיפוץ יכולה לחסוך לכם זמן רב בתהליך הארוך של השיפוצים, וגם לחסוך לכם כסף וכאבי ראש מיותרים.