כמה חזקה שמשונית בחורף?

השמשונית היא אחת מפתרונות ההצללה הכי טובות שיש אך חשוב להבין תחילה עד כמה היא באמת עמידה. יש אנשים שבוחרים אותה רק בגלל שהיא זולה, פשוטה להתקנה או מעוצבת, והם לא מתרכזים באיכות שלה ובעמידות שלה. במאמר הזה נסביר לכם מדוע היא פתרון מעולה לחצר שלכם גם בתקופת החורף.

פתרון הצללה שחסין גם לגשם

אחד הדברים הבולטים ביותר בשמשונית היא העמידות שלה נגד מים. יש כל כך הרבה פתרונות הצללה שלמרות שהם יפהפיים במיוחד ולמרות שהם יקרים מאוד, כמו למשל פרגולה מעץ, לא יהיו עמידים לגשם באותה המידה. אפילו פרגולה מאלומיניום לא תהיה מחסה מושלם נגד הגשם כיוון שאין אפשרות לסגור את כל פרגולות האלומיניום אלא אם כן יש לכם פרגולה חשמלית או לוחות סנטף שהתקנתם למעלה, מה שיכול לפגוע בעיצוב של הפרגולה. לעומת הפרגולה, השמשוניות יכולות להסית את טיפות המים הצידה כאשר השמשונית עשויה מחומרים תרמו פלסטיים שלא סופחים מים.

עמידה גם נגד רוחות

כאשר אנו מדברים על תקופת החורף קל מאוד לדבר על הגשם הרי הוא הגורם העיקרי לבעיות, אך הוא לא היחיד. יחד עם הגשמים יש גם בעיות אחרות כמו למשל הרוחות החזקות שיש. השמשונית היא אמנם חומר יחסית דק ועדין אך היא רחוקה מלהיות כמו עלה ברוח. ברגע שמקבעים את השמשונית כמו שצריך אפשר למעשה להיות בטוחים שגם אחרי החורף היא תעמוד איתן ותמשיך לשרת אתכם בצורה מושלמת. כמובן שיש צורך לקבע אותה היטב כדי ליהנות מהיתרון הזה אך לרוב ההתקנה פשוטה אפילו שהיא מתבצעת באופן עצמאי. כמו כן, יש אפשרות לפתוח את החלונות בשמשוניות.

עמידה גם נגד ברד

באופן כללי אפשר לומר שהשמשוניות הן פתרונות הצללה חזקים במיוחד כאשר צריך לזכור כי בחורף יש אפשרות שיירד גם ברד. בדרך כלל הברד שיורד בישראל אינו כל כך חמור תיתכן סופת ברד חזקה שתמטיר חתיכות ברד כבדות. במצב כזה דווקא השמשונית תגלה עמידות איתנה יותר ממה שנראה כאשר הברד לא יחדור ואפילו לא יפגע במרקם שלה, כאשר פרגולה הוא מזמן היה שורט.

 

המאמר באדיבות – ש. ברלינר