ריהוט למספרות

יש כמה מקצועות שלעולם לא יעלמו מן הנוף התרבותי שלנו, ואחד מהם הוא מקצוע הספרות. עם השנים מקצוע הספרות עבר שינויים גדולים וגם השמות של הספרים התחלפו בשמות כמו מעצבי שיער וכדומה, אבל בבסיס נשאר המקצוע כשהיה. מקצוע הספרות דורש כיום תקופת הכשרה גדולה מבעבר, וישנם בתי ספר רבים לספרות לגברים ולנשים. גם הציוד שבו עושים שימוש במספרות השתכלל, ויש ללמוד ולהתאמן בשימוש בהם. ובנוסף לכל זאת ספרים הפכו למעצבי שיער האמורים להתאים את סגנון התסרוקת לכל אחד ואחת בנפרד ובהתאם לאירוע או הדרישה שלהם.

התחרות הגדולה בין הספרים והמספרות הביאה לכך שכל אחד מנסה להיות ייחודי על מנת למשוך יותר לקוחות למספרה שלו. הלקוחות מעוניינים כיום לא רק בתספורת, אלא ליהנות משעה של פינוק באווירה נעימה ובמקום מעוצב שנראה אסתטי ומזמין. זו הסיבה שריהוט למספרות הפך בשנים האחרונות מריהוט פרקטי לריהוט מעוצב ואסטתי.

ריהוט למספרות ועיצוב המקום

ריהוט למספרותעיצוב מספרות נעשה כיום תוך ירידה לפרטי הפרטים שנחוצים גם כדי להעניק שירות יעיל ומקצועי, וגם כדי שהמספרה תראה כמו מליון דולר. הרעיון הוא שבהצצה אחת בלבד דרך חלון המספרה הפתוח לרחוב ירצה הלקוח להיכנס למקום עוד לפני שברר אודות הספרית או הספר בעלי המקום. גם הציוד במספרה מהווה חלק חשוב בעיצוב המקום, וניתן לבחור מכשירים מעוצבים גם בתחום זה שמהווים חלק מהריהוט במקום.

הפריטים הבסיסיים עבור ריהוט מספרות הם:

עמדות עבודה – הכוללות דלפק עבודה, מראה גדולה, מדף להנחת אביזרי ומכשירי העבודה, כסא ישיבה ללקוח וכדומה.
עמדת שטיפה – מדובר במכשיר לשטיפת השיער שיכול להחשב כחלק מהציוד אבל יש להתייחס אליו גם כפריט ריהוט ולבחור אחד מעוצב ונעים לעין.
פינת ההמתנה – החלק החשוב שבמספרה (לדעת רבים) שבו ממתינות הלקוחות לתורן. על פינה זו להיות מעוצבת ומאד נוחה שכן זמן ההמתנה יכול לעיתים להיות ארוך מהמצופה. יש לדאוג לפרטי ריהוט כמו כורסאות ישיבה, שולחן נמוך להגשת קפה ותקרובת ולהנחת מגזינים שונים. במספרות רבות מציבים בסמוך לפינת ההמתנה גם מסך וידאו גדול ושטוח, כדי לאפשר העברת הזמן בכיף.
פרטי ריהוט נלווה – מכיוון שבעיצוב אנו עוסקים הרי שבחירת עוד פריט ריהוט או שניים מעוצבים המותאמים לסגנון המספרה יוסיפו חן רב למקום. זה יכול להיות שידה להנחת עציץ עם פרחים, סטנד להנחת מעילים, צעיפים וכובעים וכיוצא באלה.

בחירת הריהוט המתאים

חשוב להדגיש כי כמו בכל מלאכת עיצוב אחרת גם בחירת ריהוט למספרות מחייבת התייחסות לעיצוב המקום. כאשר אתם מתחילים בתכנון המספרה שלכם מומלץ להיעזר במעצבת פנים המתמחה בסוג עסקים שכאלה על מנת ללמוד ממנה אודות האופציות השונות העומדות בפניכם. כאשר תקבלו החלטה באשר לסגנון הרצוי לכם תוכלו להתחיל לחשוב על ריהוט למספרה שיתאים לסגנון שבחרתם.
חשוב לזכור כי על הריהוט להשתלב עם כל האלמנטים הנוספים המגדירים את עיצוב המקום הכוללים את ריצפת המספרה, צורת החלונות, סוג חיפוי הקירות והגוון שלהם, צורת המראות וגודלן, חפצי נוי וקישוט שונים, וכמובן כל הציוד הנחוץ להפעלת המספרה.

עיצוב מרהיב של המקום ובחירה נכונה של ריהוט המספרה יכול לעשות את ההבדל בין מספרה נחמדה למספרה מהממת.

 אולי יעניין אותך לקרוא גם על ריהוט אמבט

One comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.