רהיטים ממוחזרים

חשיבה ירוקה היא כבר מזמן לא דבר שפוסח עלינו, ועם השנים נראה כי החשיבה הירוקה תפסה תאוצה, וחלחלה אצל רבים מאיתנו בכל העולם, בהבנה שאכן חשוב לשמור על איכות סביבה טובה, ולחשוב ירוק. כדור הארץ סובל משינויים שונים באקלים, התפתחויות תעשייתיות שונות וניצול של חומרי גלם וגזים ההופכים לרעילים יותר ויותר עם השנים ופוגעים באיכות הסביבה. כמו כן גם העצים הולכים ומתמעטים, והם חלק הכרחי בכדי לספק לנו חמצן בכדור הארץ. שיטה נפלאה לחשוב בירוק וליהנות ממוצר נהדר אשר בהחלט שומר על הסביבה היא רכישת רהיטים ממוחזרים.

הריהוט האקולוגי

רהיטים ממוחזרים הריהוט האקולוגי הוא ריהוט העשוי מחומר טבעי או ממוחזר. תהליך היצור של הריהוט האקולוגי אינו מזהם ואינו פוגע במשאבי הטבע הדלים. הוא אומנם מתכלה מצד אחד, אך עמיד מצד שני לאורך שנים רבות, וגם כאשר הוא מתכלה, הוא אינו פוגע באיכות הסביבה ומזהם אותה בדומה לחומרים אחרים המתכלים. העץ הממוחזר הידוע בשמו הלועזי Recycled wood הוא החומר ממנו מיוצרים רהיטים ממוחזרים. השימוש בעץ הממוחזר הוא טכניקה ירוקה לייצור רהיטים ידידותיים לסביבה ממגוון סיבות:

  • תהליך היצור של הרהיט בלתי מתועש – התהליך אינו תעשייתי אשר פולט חומרים רעילים ומזהמים אל הסביבה. מדובר בתהליך ידידותי שאינו מזהם ואינו מייצר פסולת כלל.
  • שימוש בעצים מחומר גלם קיים – השימוש נעשה בלוחות עץ אשר פורקו מבתים, מחסנים, או מרהיטים אחרים אפילו.
  • נעשה שימוש בכל חלקי העץ – מנצלים את כל חלקי העץ עד תומם. החלקים הקטנים משמשים לידיות, חיבורים ועוד.
  • שימוש בעץ בלבד – בתהליך הבניה, נעשה שימוש בעץ בלבד, ללא חומרים המחברים אותו כמו מתכת וכדומה. המטרה היא לבצע כמה שפחות שימוש בחומרים אחרים כמו ברגים ומסמרים.

יתרונות של רהיטים ממוחזרים

  • ידידותי לסביבה – כאמור, לאורך התהליך של היצור, הכל נעשה בצורה ירוקה וידידותית לסביבה.
  • עמידים לזמן רב – רהיטים מעץ מלא, גם כאשר הוא ממוחזר, יכולים להיות עמידים לתקופה של שנים רבות, ואינם דורשים תחזוקה יקרה.
  • קל לשיקום ושיפוץ – גם כאשר נתקלים בסדקים או שברים, העץ המלא הממוחזר קל מאוד לשיקום ושיפוץ, וניתן בקלות למלא סדקים או שברים בו.

דרך נהדרת ליהנות מרהיט מדהים ועם חשיבה ירוקה

ניתן לראות בבירור, כי לרהיט הממוחזר ישנם יתרונות רבים ומגוונים. תוך חשיבה ירוקה וידידותית לסביבה, מתהליך היצור הידידותי לסביבה ועד להתכלות שלו, שאינה פוגעת באיכות הסביבה. הרהיט הבנוי מעץ ממוחזר בעל יתרונות משל עצמו, בעמידות שלו לאורך זמן וכמובן שגם במקרים של סדקים או שברים קל מאוד לשקם אותו, ולמלא את הסדקים במהרה. אז על מנת לשמור על העצים שלנו כמה שיותר, ולחשוב חשיבה ירוקה וידידותית לסביבה זה הזמן שלכם לרכוש רהיטים ממוחזרים.

נכתב באדיבות נחמיאס מיחזור נייר

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.