עיצוב רטרו

בעידן בו כל המוצרים זמינים עבורנו במחירים יחסית נוחים, לא כדאי לוותר על הייחודיות של עיצוב רטרו. השאלה היחידה היא כיצד עושים זאת ומה הדרך הנכונה לבחור את סגנון העיצוב.

טיפים שיכולים לעזור לעיצוב רטרו של הבית

א. רהיטים – רהיטים קובעים את האופי של הבית יותר מכל אלמנט דקורטיבי אחר. בחרו היטב את הרהיטים וודאו שהם מתאימים לסגנון הרטרו. האפשרויות העומדות בפניכם כוללות רכישת רהיטים ישנים בשוק הפשפשים, או לחילופין בחירת רהיטים חדשים שמלכתחילה מעוצבים בסגנון נוסטלגי. אפשרות אחרת היא לאסוף רהיטים מהבית של ההורים ולשפץ אותם באופן עצמאי. בצורה כזו ניתן גם ליהנות מעיצוב רטרו וגם להשיג סיפוק.

ב. מכשירי חשמל – עיצוב רטרו לא אמור לבוא על חשבון מכשירי החשמל הסטנדרטיים. אם אתם רוצים לשמור על רמת חיים גבוהה, נסו לתקן מכשירי חשמל ישנים ושלבו אותם לצד מכשירים חדשים. תוכלו לדוגמא לברר על תיקון טלויזיה שאין לה מסך שטוח, להציב רדיו מיוחד ליד המחשב ולהשתמש בפטיפון אותנטי. אלו מכשירי חשמל שמתאימים לעיצוב רטרו ולסגנון החיים המודרני.

טלויזיה רטרו

ג. צבעים – אי אפשר לעצב את הבית בלי לבחור צבעים נכונים לקירות. שלבו בין צבעי הקירות, הריצוף ואפילו התקרה והשתמשו בחיפויי קירות, טפטים או וילונות. זכרו כי בסגנון עיצוב רטרו הצבעים החמים הם אלו ששולטים. צבעים אלו הם לדוגמא חום, אדום, כתום, בז' וכן הלאה.

כמה יעלה לעצב את הבית בסגנון רטרו?

העלויות על עיצוב הבית זהות בכל הסגנונות. כל אחד יכול לבחור את מסגרת התקציב המתאים לו ולהחליט האם להעדיף תיקון טלויזיה על פני רכישת מכשירי חשמל חדשים. אפשר לחסוך בהוצאות אם אוספים את הרהיטים הישנים, בוחרים היטב את הפריטים הדקורטיביים וגם משקיעים בצביעה עצמאית של החלל במקום להזמין אנשי מקצוע.

לסיכום, אנשים עם אהבה לנוסטלגיה בוחרים לעיתים קרובות בסגנון עיצוב רטרו. זהו סגנון עם יתרונות רבים המתאים גם לדירות קטנות וגם לבתים גדולים. עיצוב רטרו מעניק ערך מוסף לבית, תורם להרמוניה בין החדרים ומבטיח מראה אסתטי ייחודי.