איך לעצב פנטהאוז?

חיפוש אחר פנטהאוז למכירה מגלה שיש המון סגנונות עיצוב שרלוונטיים עבור נכסים מן הסוג הזה. בניגוד לדירה רגילה שבה אפשרויות עיצוב הפנים והחוץ מוגבלות, פנטהאוז הוא כידוע דירת גג ששוכנת בקומת המגורים העליונה של הבניין ולה צמודה מרפסת גדולה. לפיכך, השאלה המתבקשת היא איך מעצבים את הפנטהאוז כך שהמרכיבים השונים יתכתבו אחד עם השני ובאופן שיעלה את ערך הנכס.

כך מנצלים את המפרט של פנטהאוז

הדרך הכי טובה לעצב פנטהאוז היא לקחת בחשבון את המקום הפנוי ולנסות להכניס את חלל החוץ אל הסלון, חדרי השינה והמטבח. מבחינה אדריכלית, אפשר להשיג את המטרה הזו בעזרת חלונות גדולים או ויתור על פתרונות הצללה לטובת וילונות עדינים. כמו כן, כדאי לשמור על עיצוב שיהיה גם פרקטי וגם דקורטיבי ויתאים לסגנון החיים של בני המשפחה והדיירים.

סגירת מרפסת
עיצוב דירה

עיצוב במחשבה קדימה

פנטהאוז צריך לעצב במחשבה קדימה, למקרה שבו מחליטים להשכיר או למכור אותו. פערי מחירים בין פנטהאוז למכירה עם או בלי עיצוב פנים מושקע עשויים להגיע לעשרות אחוזים, מה שהופך את ההשקעה בחלל הפנים למשתלמת מאוד. ברמה הפרקטית, המשמעות היא שכדאי שהעיצוב יהיה מודולארי וגמיש כך שקונים ושוכרים יתחברו אליו גם בעתיד.

עיצוב פנטהאוז לפי סגנון הבניין

פנטהאוז למכירה מייצג את גולת הכותרת של בנייני מגורים ומושך את מלוא תשומת הלב גם כאשר מסתכלים עליהם מבחוץ. כתוצאה מכך, הדרך הנכונה לעצב אותו תהיה להתייחס לסגנון הבניין ולתכניות המקוריות של האדריכל. בהקשר הזה אפשר גם לראות את ההבדל בין פנטהאוז שמעוצב בבנייני באוהאוס, פנטהאוז בבנייני מגורים מודרניים ופנטהאוז למכירה  שמעוצב במגדלי יוקרה.

הגדרת מסגרת התקציב לצורך העיצוב

כמובן שעיצוב של פנטהאוז למכירה או להשכרה לא אמור לגרום לחריגה מתוך מסגרת התקציב. אם רוצים להשיג את מטרות העיצוב, צריך להגדיר את התקציב מראש ולקבוע סדר עדיפויות. כך ניתן לדעת באיזה חדרים להתמקד או האם לבסס את העיצוב על רהיטים בלבד – או שמא על שיפוץ דרסטי. ככל שהגדרת התקציב נעשית באופן מדויק יותר, כך עולים סיכויי ההצלחה של הפרויקט.