היתרונות הגלום בספות נפתחות

היתרונות שאנחנו יכולים להפיק מרכישה של ספה נפתחת

ספות נפתחות הן אולי הרהיטים היעילים ביותר שאנחנו יכולים לקנות, שיכולים לקיים כמה וכמה תפקידים בבית שלנו ולתפוס מקום מינימלי, בכדי לתת לנו תחושה איכותית של מרחב. מצד אחד, הספה הנפתחת היא קודם כל ספה שמיועדת לישיבה ומקיימת את המטרה הזו שלה בצורה נוחה ואיכותית. עם זאת, באמצעות מנגנונים מגוונים (בהתאם לדגם הספה הנפתחת), הספה הופכת למיטה נוחה שמתאימה למצעים שלנו ושניתן להשתמש בה גם כמיטה על בסיס יום יומי.

התהליך כולו של הפיכת הספה למיטה לא לוקח יותר מדקה, וכך למעשה אנחנו יכולים ליהנות מספה איכותית במהלך היום וממיטה נוחה במהלך הלילה. היתרון הגדול באמת של ספה נפתחת הוא בניצול מרחב מקסימלי ואופטימלי, משום שכאשר הספה סגורה היא תופסת מעט מאוד מקום כיאה לספה, ורק כשאנחנו פותחים אותה היא תופסת מקום של מיטה וחצי או של מיטה זוגית. יתרה מכך, מרבית הספות הנפתחות מגיעות עם ארגז תחתון אליו ניתן להכניס את המצעים ושניתן לאחסן בו דברים נוספים, מה שמועיל עוד יותר לניצול מרחב יעיל בבית שלנו.

מבין המגוון הרחב של ספות נפתחות בשוק, במה כדאי לנו להתחשב ומה מעיד על איכות?

  • כיום קיים בשוק מגוון רחב למדי של ספות נפתחות בהן אנחנו יכולים לבחור כשאנחנו רוצים לרכוש לבית שלנו ספה נפתחת. אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לשקול כשאנחנו רוכשים ספה נפתחת הוא את עיצוב הספה ואת ההתאמה שלה לבית שלנו. עלינו לזכור כי הספה הנפתחת בראש ובראשונה משמשת כספה במהלך היום יום, ועלינו לבחור אותה בקפידה בדיוק כמו שהיינו בוחרים כל ספה אחרת.

 

  • הדבר השני שעלינו לבדוק לפני שאנחנו בוחרים ספה נפתחת הוא את מנגנון הפתיחה שלה. הספה הנפתחת צריכה להיפתח בקלות עם מנגנון קל לשימוש שבו נוכל להשתמש ונצליח לפתוח באמצעותו את המיטה גם כשאנחנו עייפים, חוזרים מיציאה או בכל סיטואציה אחרת. את מנגנון הפתיחה כדאי לבדוק מבעוד מועד, עוד כשאנחנו בוחנים את הספה כמיטה ובודקים את נוחיותה כשאנחנו שוכבים עליה.

 

  • אסור לנו לשכוח שהספה הנפתחת היא רלוונטית בעיקר כי אנחנו צריכים לנצל אותה גם כמיטה. אסור לנו להתפשר על הנוחיות והאיכות שלה כמיטה, כמובן, ובנוסף אנחנו גם צריכים לוודא כי היא מתאימה לצרכים שלנו (או של האדם שלו אנחנו קונים את הספה הנפתחת) כמיטה, מבחינת מצעים ומבחינת הדרישות שלנו לשעות השינה.

בין מיטה לספה, בבית שלנו לא מתפשרים על נוחות

כשאנחנו קונים ריהוט חשוב כל כך בבית שלנו, אסור לנו להתפשר על איכות הספה הנפתחת. ספות נפתחות מקיימות תפקיד כפול בבית שלנו, הן של ספה נוחה שבעזרתה אנחנו יכולים לארח ולחסוך מקום רב בבית שלנו, והן של מיטה נוחה שעליה נוכל לישון ביתר נוחות בשעות הלילה.