ליטוש פרקט

שמירה על מראה הריצוף הביתי חשובה לשם שמירה על מראה הבית כולו

מראה רצפת הבית הינו בין המראות המשפיעים ביותר על מראה הבית כולו, כאשר ללא תלות בסוג הרצפות בהן אתם עושים שימוש, חשוב לתחזק את רצפת הבית באופן קבוע בכדי ליהנות ממראה בית מטופח, חדש ומעוצב. גם כאשר עושים שימוש בפרקט חשוב לדאוג לתחזוקה שוטפת שלו, כאשר חלק בלתי נפרד ממנה הינו ליטוש רצפות פרקט.

אז מה כדאי לדעת על ליטוש רצפות פרקט?

• מה זה ליטוש פרקט: ליטוש פרקט הינה פעולה אשר נועדה להחזיר לרצפות פרקט את המראה שהיה להן מיד רצפות פרקטלאחר התקנת הפרקט, ולהיפטר מפגמים קלים שהצטברו על הפרקט במהלך השנים כגון שינויים בצבע, שריטות, בליטות ועוד. היות ורצפות פרקט הינן בין סוגי הרצפה העדינים ביותר, חשוב לבצע ליטוש שכזה אחת לכמה שנים בכדי לשמור על מראה הרצפה חדש ויפה לאורך זמן.
• כיצד מתבצע הליטוש: ליטוש רצפות פרקט אינו מתבצע כמו ליטוש רצפות שיש, היות והפרקט עשוי מחומרים שונים לחלוטין. כאשר מבצעים ליטוש ריצפות פרקט, יש לעשות שימוש בכלים עדינים במיוחד, אשר מלטשים את הרצפה בצורה עדינה ומסירים רק את השכבה הראשונה של העץ, כך שניתן להיפטר מכלל הפגמים הנמצאים עליה. לאחר מכן לעיתים יש לצבוע מחדש את הפרקט, לחדש את הגימור שלו ועוד.
• לאילו סוגי פרקט מתאים הליטוש: ליטוש פרקט מתאים לרוב סוגי הפרקט העשויים עץ טבעי (לא פרקט למינציה) כא

 

שר בעלי מקצוע מומחים בתחום יודעים כיצד לבצע התאמה מיטבית בין סוג הפרקט לבין דרך הליטוש כך שיתקבלו התוצאות הטובות ביותר בסיום התהליך. התאמות אלו כוללות בין היתר שימוש בכלים הנכונים, ביצוע הליטוש בצורה אחידה ועוד.

ליטוש פרקט מסייע בשמירה על רצפות פרקט חדשות, יפות ואיכותיות

רצפות פרקט דורשות עבודה רבה על תחזוקתן, אולם הגמול רב היות וניתן ליהנות מרצפה מעוצבת ואיכותית לאורך זמן. ליטוש פרקט הינו בין תהליכי התשמורת החשובים ביותר לרצפות מסוג זה, והם מסייעים להיפטר מהפגמים הנצברים על הרצפה לאורך זמן כך שניתן לחדש את מראה וליהנות מרצפה הנראית כחדשה לגמרי.