טיפול בהצפות – המדריך

הצפה דורשת טיפול מידי ויסודי

הצפה היא אירוע לא נעים שעשוי להיות בעל השלכות הרסניות. הצפה שאינה מטופלת עלולה לגרום להצטברות של חיידקים ושל עובש בצורה שמסוכנת ביותר לבריאות. מעבר לכך, הצפה גורמת לרטיבות שעלולה להימשך לזמן רב ולגרום לנזקים קשים לרצפה ולקירות בחדר האמבטיה. עקב סיבות אלו, טיפול בהצפות באמבטיה מוכרח להיות מידי ולהתבצע באופן קפדני שישאיר את כל האזור המוצף יבש ככל האפשר.

איך מטפלים בהצפות?

טיפול בהצפות באמבטיה הוא דבר שמצריך הזמנה של איש מקצוע שיבצע עבודה הכוללת כמה שלבים:

  • שאיבת ההצפה – בשלב הראשון בטיפול בהצפה יש לבצע שאיבה של כל המים באמצעות מכשור טכנולוגי מתאים. במקרים מסובכים מאוד יש צורך להזמין ביובית שמסוגלת לשאוב את המים בעוצמה גבוהה במיוחד. בהצפות רגילות ברמה קלה עד בינונית חברת הניקיון יכולה לבצע את השאיבה בעצמה עם מכשירי שאיבה ייחודיים.
  • ייבוש – לחברות ניקיון יש מכשירי ייבוש ייחודיים שמיועדים למקרים של הצפות. חשוב להבין שייבוש עם אוויר טבעי לא יספיק על מנת למנוע נזקי רטיבות בצורה טובה, לכן בכל מקרה של הצפה חשוב להשתמש במכשירי ייבוש המיועדים לכך. אם ההצפה מתרחשת במקום עם שטיחים מקיר לקיר יש צורך בשימוש במכשירים עוצמתיים יותר, שימנעו הצטברות של רטיבות בשטיח.
  • חיטוי – לאחר הייבוש של האזור חשוב לבצע חיטוי יסודי של האזור. החיטוי צריך להתבצע הן על ידי חומרים אנטיבקטריאליים והן על ידי חומרים קוטלי עובש. מטרת החיטוי היא מניעת התפתחותם של גורמים מזיקים כמו עובש וחיידקים, שעלולה לקרות בקלות עקב הרטיבות.
  • הזמנת אינסטלטור – לאחר הטיפול המידי חשוב להבין מהי הסיבה להצפה ולתקן אותה כדי למנוע הצפה נוספת. לשם כך חשוב מאוד להזמין איש מקצוע שישתמש בציוד המתאים לזיהוי הבעיה בצנרת ולתיקון שלה.

טיפול בהצפות

חשוב להשתמש רק בשירותיה של חברה מקצועית

כיוון שהצפה עלולה לגרום לנזקים משמעותיים, חשוב להשקיע מאוד בטיפול איכותי בה. על מנת לקבל טיפול שבאמת ימנע בעיות עתידיות ויפתור את הבעיות הנוכחיות שיוצרת ההצפה, יש לבחור בחברת ניקיון איכותית. חברה מקצועית תבצע את כל שלבי הטיפול ביסודיות עם חומרים איכותיים.